Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

Zadzwoń! (+48) 501 454 000

 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Tereny zieleni

 

Drogi Kliencie,

Piękny, kuszący kolorami tęczy, baśniowy ogród, to najlepsza wizytówka Twojego domu. Poza zaspokajaniem estetycznych potrzeb, dobrze urządzony zielony ogród przynosi Ci błogie ukojenie, stając się oazą spokoju, w której możesz wypoczywać i relaksować się wraz z rodziną i znajomymi każdego dnia.

Wykonujemy projekty, zarówno małych ogrodów, jak i dużych terenów zieleni, zwracając szczególną uwagę na Twoje potrzeby i oczekiwania. Działamy na terenie Zielonki, Kobyłki, Wołomina i okolic Warszawy...

Zieleń publiczna

Zarządzamy zielenią publiczną: inwentaryzujemy drzewostan; gospodarujemy drzewostanem; projektujemy zieleń; sporządzamy specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót dla inwestorów instytucjonalnych oraz gmin.

Ogrody przydomowe

Ładny ogród nie jest na ogół dziełem przypadku, lecz wynikiem dobrego projektu i planowania. Nie można go postrzegać jako sumę poszczególnych części, należy go traktować jako kompozycję kompleksową, która harmonizuje się z otoczeniem. Różnorodność stylów ogrodów i motywów kompozycyjnych jest niemal nieograniczona, a różnorodność roślin i materiałów do kształtowania ogrodu - jeszcze większa.

Zieleń we wnętrzach

Rośliny pokojowe stały się elementem dekoracyjnym wnętrza biurowego, gastronomicznego, hotelowego oraz mieszkań, a także miejsc reprezentacyjnych na zewnątrz budynków. Wprowadzana do wnętrza zieleń łagodzi jego surowość. Rośliny nie tylko upiększają otaczającą nas przestrzeń, ale także produkują tlen, nawilżają powietrze i zatrzymują kurz.

Mała architektura

W ogrodzie należy szczególnie starannie zaplanować i zrealizować małą architekturę. Różnorodność form, stylów i materiałów może bardzo szybko zakłócić harmonię między domem, a ogrodem. Wszystkie zabudowania pomocnicze ogrodu powinny stanowić starannie zaplanowaną całość.

Nawadnianie

Zdrowie i uroda zieleni zależą przede wszystkim od wiedzy na temat nawadniania. Właściwe nawadnianie ogrodu nie jest łatwym zadaniem: każdy typ rośliny i terenu ma różne zapotrzebowanie na wodę. Rozpoznanie tych potrzeb jest prawdziwą sztuką, która wymaga doświadczenia, wiedzy technicznej i technologicznej.

Podlewając ręcznie, często robimy to za krótko, nawilżając tylko górną, najłatwiej przesychającą warstwę gleby. W ten sposób rośliny przystosowując się do istniejących warunków, spłycają swój system korzeniowy i tracą zdolność do pozyskiwania wody z głębszych warstw gleby.

Oświetlenie

Oświetlenie ogrodu sprawia, że wygląda on ciekawie od strony domu i staje się dostępny także w nocy, czyli za sprawą światła teren zmienia się w dodatkowy salon na wolnym powietrzu. Sztuczne oświetlenie jest czynnikiem widokowym ,choćby dlatego, że można za jego pomocą wyodrębnić pojedyncze elementy.

Silne światło punktowe skierowane na korony drzew, lub oświetlenie posągu czy fontanny, przemienia Twój ogród nocą we wspaniałą i malowniczą scenografię. Zwykłe latarnie lub reflektory tworzą romantyczną scenerię dla wieczornych posiłków w ogrodzie.

Pielęgnacja

Każdy ogród wymaga prac konserwacyjnych i pielęgnacyjnych. Ogród prawidłowo zaplanowany oraz urządzony może znacznie ograniczyć zakres wymaganych prac konserwacyjnych. Na przykład dobrze dobrana i zaprojektowana roślinność utrudnia rozwój chwastów, zaoszczędzając wiele pracy. Aby ogród był zadbany, piękny i atrakcyjny, należy wykonywać szereg prac sezonowych, takich jak: cięcia krzewów czy nawożenie gleby.

Ta ostatnia czynność nie należy do prostych. Bardzo niebezpieczne jest tak zwane "przenawożenie", czyli użycie na przykład tylko azotu, lub tylko potasu. Powoduje to bowiem zachwianie równowagi pomiędzy zawartością poszczególnych składników w glebie. Istotną kwestią jest również zastosowana dawka nawozu.

 

Nasi projektanci doradzą, a ogrodnicy i brukarze
rzetelnie zrealizują Twoje pomysły

Skontaktuj się już teraz!

a urządzimy Twój ogród i posesję pod przysłowiowy "klucz"...

 

Wybrane realizacje:

 
 
 
 
 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [22-05-2024]: 3 | Wizyt ogółem: 100648 | Przeglądających stronę: 1

 

Projekt:   [based on Quick.Cms]